Підсумки виступу команди України на 56-й Міжнародній олімпіаді з хімії

Опубліковано UkrChemOlimp 7 серпня 2024 року



З 21 по 30 липня 2024 р. в м. Ер-Ріяд (Саудівська Аравія) проходила 56-та Міжнародна олімпіада з хімії серед школярів. В ній взяли участь 333 учасника з 87 країн та 2 команди під прапором IChO. Команду України представляли: Фочук Богдан (Львівська область), Фастнахт Богдан (Львівська область), Слоцький Маркіян (Львівська область), Шеметов Богдан (Полтавська область). За результатом виступу команда України здобула чотири срібні медалі, посівши таким чином 9-те місце в неофіційному командному заліку (без урахування «нейтральних» команд)

Підсумки підводить науковий керівник команди України.

Ось і підбиті фінальні підсумки 56-ї Міжнародної хімічної олімпіади. Майже 250 учасників з більше ніж 300 стали призерами та повезли до дому заслужені нагороди. В олімпіаді взяли участь 84 країни, а ще 5 країн були представлені спостерігачами. Учасники з росії та білорусі виступали без прапорів своїх країн. На жаль, політика міжнародної спільноти поки що не дозволяє повністю забанити ці команди на МХО.

Цього року олімпіада відбулася в столиці Саудівської Аравії, м. Ер-Ріяд та проходила в традиційному форматі: експериментальний та теоретичний тури з розподілом балів 40 : 60. Завдання відповідали підготовчому комплекту. Теоретичний тур - 9 задач, які охопили як класичну тематику (термодинаміка, кінетика, неорганічна, органічна та координаційна хімія) так і найсучасніші тренди хімічної галузі (каталіз, хімія вітримерів, наночастинки, елементорганічні сполуки). На експериментальному турі учасники мали змогу позмагатися в навичках ТШХ, якісного та кількісного аналізу. Родзинкою стало гравіметричне титрування (метод доволі поширений в лабораторіях підприємств харчової промисловості).

Команда України  успішно виступила на цій олімпіаді, посівши у підсумку 9 командне місто у світі в неофіційному заліку (2 місце в Європі)! Всі учасники отримали срібні медалі. Крім того, діти мали змогу познайомитися з побутом та національними традиціями саудитів на численних заходах та екскурсіях впродовж змагання. Щиро дякуємо батькам, наставникам та всім причетним до підготовки наших олімпійців, Малій академії наук за підтримку, фінансування та вирішення всіх організаційних питань, компанії Єнамін за багаторічну підтримку олімпіадного руху в нашій країні, і, без сумніву, Збройним силам! Слава Україні!


Гавриленко Костянтин. (Головний ментор)