Силлабус експериментального туру 4-го етапу 56-ї Всеукраїнської олімпіади з хімії
Опубліковано UkrChemOlimp 07 Лютого 2019 року
06 лютого 2019 р. Інститутом модернізації та змісту осіти затверджені методичні рекомендації щодо проведення експериментального туру IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії у 2018/2019 навчальному році.
Методичні рекомендації (надалі - силабус) для підготовки до участі в олімпіаді складаються з ряда навичок, необхідних для успішного виконання запланованого експериментального туру 4-го етапу 56-ї Всеукраїнської олімпіади з хімії. Сюди входять навички користування типовим посудом та обладнанням хімічної лабораторії, а також проведення типових лабораторних операцій (зважування, користування піпеткою, вимірювання теператури тощо). Силабус поділений на кілька частин, відповідно до характеру запланованих робіт в кожному класі.
Силлабус
8 клас
- Якісний аналіз неорганічних сполук
- Кислотно-основне титрування (відбір аліквот, титрування, розрахунки за одержаними даними)
Обладнання: пробірки, бюретка, піпетка, груша, мірна колба, конічна колба.
9 клас
- Пробопідготовка (зважування, розчинення зразків, кількісне перенесення в мірний посуд)
- Титрування (відбір аліквот, титрування, розрахунки за одержаними даними)
Обладнання: бюретка, піпетка, груша, мірна колба, конічна колба, ваги.
10 клас
- Основні операції синтетичної хімії (зважування, кількісне перенесення, відбір самплером та піпеткою рідини, нагрівання зі зворотнім холодильником та перемішуванням на магнітній мішалці, фільтрування від вакуумом, перекристалізація, аналіз зразків методом ТШХ)
- Робота з калориметром (користування електронним термометром, відбір аліквот піпеткою, розрахунки за одержаними даними)
Обладнання: ваги, круглодонна колба, зворотній холодильник, самплер, піпетка, груша, фільтр Шотта, колба Бунзена, капіляри, хроматографічна ємність, УФ лампа, магнітна мішалка, електронний термометр, калориметр).
11 клас
- Основні операції синтетичної хімії (нагрівання зі зворотнім холодильником та перемішуванням на магнітній мішалці, фільтрування від вакуумом, перекристалізація, аналіз зразків методом ТШХ, зважування, кількісне перенесення, відбір самплером та піпеткою рідини)
- Визначення фізико-хімічних констант (користування електронним термометром, перемішування на магнітній мішалці з контролем температури, фільтрування через паперовий фільтр)
- Титрування (зважування, кількісне перенесення, відбір аліквот піпеткою, розрахунки за одержаними даними)
Обладнання: ваги, зворотній холодильник, самплер, піпетка, груша, фільтр Шотта, колба Бунзена, капіляри, хроматографічна ємність, УФ лампа, бюретка, магнітна мішалка, електронний термометр, паперовій фільтр.
Повний текст наказу про затвердження методичних рекомендацій доступний за посиланням - Наказ 22.1/10-383